22.12.2024

Все більш популярним рішенням серед українців стають модульні будинки https://moduldom.com.ua/uk/. Їх вартість нижча, термін виготовлення починається всього від одного місяця, а монтаж з окремих модулів дозволяє звести споруду будь-де. Проте чи можуть такі будинки стати постійним житлом, чи лише сезонним? У статті ми відповімо на це питання, а також розкажемо про основні переваги та недоліки технології.

Переваги модульних будинків

Екологічність. В основі таких будинків дерево — екологічний матеріал, який у майбутньому позитивно впливатиме на здоров’я мешканців оселі. Крім того, під час зведення дому не виконується жодних вологих та брудних процесів, тому на території не залишається сміття і зайві матеріали.

Швидкість. Модульні споруди виготовляються в два рази швидше, ніж звичайні. Для отримання готового модульного будинку доведеться зачекати всього 3-4 тижні. Додатково тиждень йде на його збір вже безпосередньо на ділянці.

Енергоефективність. Завдяки сучасним технологіям виготовлення збірного каркасу, готові модульні будинки відповідають всім вимогам та тенденціям щодо накопичення та збереження тепла

Збільшення площі. За необхідності в будь-який момент власник може додати до свого будинку ще одну, або декілька кімнат, чи навіть збільшити його поверховість. 

Різноманітність дизайнів. При виготовленні модульних будинків можуть використовуватись індивідуальні проекти, які здатні втілити всі побажання замовника. Додатково у проект можна включити підвальне приміщення.

Бюджетність. Звісно, фіксованої ціни на такі споруди не існує, оскільки вона формується під впливом багатьох факторів. При розрахунках враховується дизайн, площа, матеріали та терміновість реалізації проекту. Проте, якщо порівнювати з традиційними цегляними будинками, ціна значно нижче. В цьому випадку буде дешевше зробити чорнову обробку, адже стіни виготовляються в заводських умовах і монтуються одразу рівними. Проведення комунікацій обійдеться так само, як і у випадку зі стандартними будинками. 

Важливою перевагою такого житла є його мобільність, адже невеликі модулі можуть розбиратися для транспортування на іншу ділянку.

Також варто відмітити стриманий мінімалістичний дизайн, який гармонійно впишеться в будь-яку місцевість.

І, звісно ж, якщо казати про практичність таких будинків — за умови їх правильного монтажу відповідно до технологій, термін експлуатації може досягати 50-70 років, тому модулі чудово підходять для проживання на постійній основі.

Недоліки модульних будинків

Насправді, існує не так багато недоліків модульних будинків.

  1. Обмеження витрат за терміном. Починати будівництво варто вже маючи конкретну суму, адже процес займає не так багато часу і підрядник не зацікавлений у його сповільненні через брак фінансування.
  2. Обмежена площа та поверховість. Сучасні модульні будинки, зазвичай, мають не більше 2-х поверхів та 150м². 
  3. Висока вартість м². При будь-якому будівництві цей показник зростає разом зі зменшенням площі. Причина полягає в тому, що в кожному метрі присутні стіни, вікна та інженерні системи. Це ж стосується меблів.

Незважаючи на існуючі мінуси, власний модульний будинок — це оптимальний варіант для життя однієї людини чи навіть молодої родини.