Європейський Союз останнім часом стикається з критикою за слабкий контроль над незаконним виловом риби. Активісти на чолі з організацією ClientEarth заявляють: ЄС не забезпечує дотримання власних правил і дозволяє приховувати інформацію, яка могла б виявити, чи працюють ці закони. Найбільш актуальні новини у світі риболовлі https://tvoyarybalka.com.ua/shcho-potribno-braty-iz-soboyu-na-rybalku/ , лайфгаки та цікаві локації для вилову риби ви можете знайти на хороших тематичних новинних ресурсах. Нещодавно серед любителів ловлі риби також ходила новина про так званий “рибний” закон, який забороняє ловити рибу без відповідної ліцензії. Таким чином можна спостерігати тенденції до уподібнення українського законодавства до європейського.
Спроби активістів та зміни у сфері риболовлі
Ще минулого року екоактивісти звернулися до суду з вимогою надати звіти аудиту Франції та Данії щодо незаконного вилову. Але рішенням Європейського суду цю інформацію було вирішено залишити в таємниці. Юристка Енн Фріл із ClientEarth наголошує: «Нас і громадськість позбавляють права знати, чи слідують країни ЄС своїм же законам. Ось чому питання прозорості стає важливим, особливо коли йдеться про рибальські квоти і збереження рибних запасів».
На думку активістів, така практика знижує контроль над екологічними порушеннями і залишає море вразливим до зловживань, а рибальські галузі — непокараними. Більше того, відкритий доступ до даних міг би стимулювати громадськість до участі у прийнятті рішень.
Наслідки для рибної політики Європейського Союзу
ЄС, як відомо, встановлює квоти на вилов риби, які регулюють рибальські судна країн-членів. Проте активісти відзначають, що ці квоти часто є м’якими і не завжди відповідають науковим рекомендаціям. Якщо ж навіть ці м’які квоти будуть порушуватися, рибні запаси опиняться під загрозою. А щоби вирішувати складні екологічні питання, варто використовувати сучасні інструменти моніторингу і контролю https://teclight.com.ua/uk-ua-zaryadna-stanciya-ecoflow-river-2-pro , що можуть допомогти в рибальських операціях у відкритих водах.
За даними дослідників, незаконний вилов — одна з головних причин зменшення рибних популяцій. Кожна п’ята виловлена риба є результатом нелегальної діяльності. В деяких країнах ЄС впроваджено звітність щодо улову та правил рибальства, але через складність моніторингу та тиск від промисловості багато країн не поспішають виконувати ці вимоги.